O MNIE

Cześć! Jestem Mateusz.

Za pomocą aparatu opowiadam historie. Kreuję wspomnienia. Jeżeli wpuścicie mnie do swojego świata, pokażecie jego część, stworzę z tego niezapomnianą i piękną opowieść.

Mateusz Strzałkowski - fotograf

Kocham to, co robię. Dla mnie to zdanie nie jest pustym frazesem, bo uważam, że fotografia to nie tylko zawód, lecz przede wszystkim pasja. Swój pierwszy aparat dostałem na 10 urodziny. Analogowy Zenit. Wspominam go z ogromnym sentymentem. Był wyjątkowy. Robienie zdjęć było wtedy sztuką. Każde ujęcie musiało być przemyślane, ponieważ miejsce na kliszach było ograniczone, a raz zrobionego zdjęcia, nie dało się usunąć, tak jak obecnie, w dobie zdjęć cyfrowych. Nauczyło mnie to cierpliwości i na pewno pogłębiło poczucie estetyki.

Doświadczenie zdobywałem również sprzedając sprzęt fotograficzny w niewielkim sklepie, takim dla prawdziwych pasjonatów. Poznawałem możliwości różnych aparatów, uczyłem się. Dzięki temu wybrałem swój wymarzony cyfrowy ekwipunek i tak moja przygoda weszła w nowy etap. W tym samym czasie mój najlepszy przyjaciel szukał fotografa ślubnego. To właśnie on dostrzegł we mnie idealną osobę do tej roli. Można powiedzieć, że dzięki niemu „odnalazłem swoje powołanie”.

ZrealiFotograf na wesele w Bielsku-Białejzowałem już wiele sesji, jednak każda kolejna to dla mnie ogromna radość, ale też wyzwanie. Ślub, czy to w kościele, czy w plenerze, jak i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu.Każdy pan młody i panna młoda przeżywają je na swój sposób. W ciągu tego jednego dnia doświadczają całego przekroju emocji od radości, wzruszenia po niejednokrotnie złość i niepokój, a moim zadaniem jest opowiedzenie tego za pomocą zdjęć w formie reportażu ślubnego. Jest to mój ulubiony typ fotografii, ponieważ daje mi poczucie swobody i spontaniczności.Reportaż to momenty, które są prawdziwei naturalne. Z każdej pojedynczej „klatki” takiej opowieści wyłaniają się śmiech, łzy, uczucia. Dzięki tej formie osoba, która ogląda zdjęcia może poczuć się jak uczestnik tego zdarzenia, bez względu na to czy brała w nim udział czy też nie.

Kiedy emocje związane z samą uroczystością opadną, wraz z nowożeńcami wyruszam w plenery.Niestraszne mi wysokie góry w mroźną zimę, czy pobudka bladym świtem, by dojechać w dalekie miejsca.Spełniam marzenia o idealnych zdjęciach, w pięknych krajobrazach, które zapierają dech w piersiach.Pragnę, aby każda para młoda w dniu ślubu jak i podczas pleneru czuła się wyjątkowo. Zależy mi na uwiecznieniu za pomocą aparatu pięknych wspomnień,natworzeniu pamiątek, do których chce się wracać.

Zatem spotkajmy się! Zdjęcia z przygotowań do ślubuChętnie porozmawiam o wszystkich nurtujących kwestiach, dotyczących Waszego ślubu i wesela. Wysłucham Waszych oczekiwań, opowiem Wam jak wygląda współpraca ze mną. Dodatkowo będzie mogli zobaczyć moje zdjęcia zarówno w wersji cyfrowej, jak również na papierze, aby dostrzec istotne różnice. Przez wzgląd na prywatność tego wyjątkowego dnia nie publikuję wszystkich zdjęć na stronie, natomiast jako klienci będziecie mieć dostęp do prywatnej galerii w strefie klienta.

Zapraszam do rozmowy.

Wasze opinie

Marta opinia o Mateusz Strzałkowski

Marta

"Polecam gorąco Mateusza jako fotografa. Nie tylko jest świetną i cierpliwą osobą, ale i sumienną. Niejednokrotnie miałam okazje współpracować z Mateuszem, za każdym razem zaskakiwał mnie pozytywnie swoją pracą i profesjonalizmem. Mateusz dziękuje, że jako jeden z nielicznych usługodawców, z którym miałam okazje pracować jesteś punktualny i słowny.”

Ewelina i Martin

"Szukasz fotografa - wybierz Mateusza Strzałkowskiego 🙂 Wszystkim osobom, którym zależy na udanej współpracy z fotografem oraz rewelacyjnym efekcie końcowym jego pracy - polecam Mateusza. Wszystko wyszło tak, jak chcieliśmy, jak oczekiwaliśmy, a nawet jeszcze lepiej :)”

Justyna - sesja rodzinna

Justyna

"Świetny kontakt, pełen profesjonalizm super atmosfera podczas zdjęć. Cudowe, naturalne zdjęcia upamiętniające ważne wydarzenie w życiu. Gorąco polecam 😀”

Basia i Bas - fotograf na ceremonie ślubu

Barbara i Bas

"Bardzo polecam Pana Mateusza ! To nie tylko osoba która upamietni ważne chwilę ale także bardzo pomocna 🙂 Przed i w trakcie naszego ślubu byl praktycznie dodatkową "ręką" 🙂 Szybka realizacja zdjęć, albumu oraz płytki ze zdjęciami:) Bardzo polecamy!”

Scroll Up